Adobe AIR

Mac İçin AIR Uygulamalarını Yükleme Programı

Platform: Mac
Lisans: Ücretsiz
Dil: İngilizce, Türkçe, italyanca, Fransızca, Almanca
tamindir.com indir.com

Adobe AIR; Flash, Flex, HTML, JavaScript, Ajax gibi dilleri kullanan geliştiricilerin bu dillerde geliştirdikleri çeşitli özelliklerde internet uygulamalarını, platform bağımsız olarak Air yüklü her cihazda çalışabilmesi ve  bilgisayar masaüstüne taşımalarını sağlamak için geliştirilmiş bir platformdur.

AIR geliştiricilere uygulama yaratmaları veya varolan siteleri ve hizmetleri masaüstü uygulaması şekline dönüştürülmesi için imkan sunuyor. Web uygulamaları, zengin medya içeriği, kişisel ayarlar ve interaktif deneyimler sunan Adobe AIR, internet tarayıcısına ihtiyaç duymadan işlerinizi masaüstünüze kurduğunuz uygulamalar sayesinde halletmenize yardımcı olmayı amaçlıyor.

Bu program sadece bir installer yani yükleyicidir. Bu yükleyici sayesinde Adobe AIR ile yapılmış, geliştirilmiş masaüstü uygulamalarını indirebilir ve bilgisayarınıza kurabilirsiniz. ".air" uzantılı bu uygulamaları kurmanız için gerekli olan yükleyici programdır. Bu program cihazınızda yüklü olmasa bile,  yükleyeceniz Air uzantılı uygulama ile beraber yüklenmektedir.

Sistem Gereksinimleri:

 • Intel Core™ Duo veya daha üzeri...
 • 512MB RAM (1GB önerilen)
 • Mac OS X v10.6, 10.7 (32 bit ve 64 bit) sürümlerini destekler
 • İndirme Sayfası (tamindir.com)

  Adobe AIR, HTML, Ajax, CSS, JavaScript ve Flash gibi dilleri dilleri kullanan internet uygulamalarının masaüstü programlarıyla entegre edildiği bir yazılımdır. Şu an incelemekte olduğunuz yazılım Mac işletim sistemli bilgisayarlarda kullanılmak üzere geliştirilmiştir.

  Adobe Air, Adobe Zengin İnternet Uygulamaları için bağımsız çalışma ortamı sunan bir programdır. İnternet erişimi ile kullanılabilen programların masaüstünde de kullanılabilmesini sağlar.

  Program sayesinde Adobe AIR ile yapılmış masaüstü uygulamalarını kururak kullanabilirsiniz. air uzantılı dosyaları kurmanız için gerekli olan yükleyici bir yazılımdır. Ancak yazılımı kullanırken dikkatli olmanızı öneririz. Çünkü yazılım bilgisayarınızın sistem kaynaklarını maksimum derecede kullanmaktadır. Eğer bilgisayarınızın performansı düşük ise bu sizin çalışmanızı engeleyebilir.

  İndirme Sayfası (indir.com)
  Bu program şu arama sonuçlarında listelendi;