Aperture

Fotoğraf düzenleme programı

Platform: Mac
Lisans: Demo
Dil: İngilizce
Üretici: Apple
indir.com
Aperture yazılımı Mac işletim sistemi kullanıcıları için tasarlanmış ve fotoğrafçılar için geliştirilmiş fotoğraf düzenleme programıdır. 
Yazılım amatör kullanıcıların işini görebileceği gibi daha çok profesyonel kullanıcılara yönelik olarak geliştirilmiştir. İçeriğinde barındırdığı güçlü uygulama araçları sayesinde tam anlamı ile size yeterli gelecek fotoğraf düzenlemeleri yapabilirsiniz. 
Yazılım ile fotoğraf makinenizden aktarım yapabilir, çeşitli resim kaynaklarında resimleri alabilir ve bu fotoğraflar üzerine sezgisel düzenlemeler yapabilirsiniz. Ayrıca program ile tam ekran slayt gösterileri hazırlayabilir ve bu slaytlara ses dosyalarınızı, dijital videolarınızı ekleyerek daha profesyonel hale getirebilirsiniz.
Aperture fotoğraf düzenleme yazılımı .Arw, .Cr2, .Crw, .Nef, .Srw, .Tif, .Jpeg, .Gif, .Png ve daha birçok resim formatını destekler. Yazılım tamamen retina ekran cihazlar için üretilmiş olup Optimum görüntüleme ve yüksek çözünürlükteki resimlerin daha fazla kaliteli görüntülenmesini sağlar. 
Program içeriğinde barındırdığı 10 dan fazla farklı fırça sayesinde hızlı rötüşlar yapmanıza olanak sağlar. Ayrıca efekt eklentileri ile fotoğraflarınızı daha profesyonel hale getirebilirsiniz.
İndirme Sayfası (indir.com)
Bu program şu arama sonuçlarında listelendi;