Brackets

Açık Kaynaklı Kod Düzenleyicisi

Platform: Mac
Lisans: Ücretsiz
Dil: Türkçe, İngilizce
tamindir.com indir.com

Brackets, kodlama işlemini akıcı hale getirmek niyeti ile tasarlanmış oldukça kullanışlı bir kod düzenleyicidir. 

Açık kaynak koduna sahip ve ücretsiz olan program HTML, CSS ve JavaScript ile geliştirildiği için işlevselliğini arttırmak da sizin elinizde. Açık kaynak kodu ile oynayarak işinize yarayacak özellikleri programa kazandırabilirsiniz.

Tarayıcı ile çalışan Brackets yaptığınız kodlamaları uygulayacağınız ortamda kod geliştirmenize imkan tanımaktadır. Bu nedenle oldukça pratik bir kullanım sunan program hızlı düzenleme ve gerçek zamanlı önizleme gibi daha da kullanışlı özellikleri bünyesinde barındırmaktadır.

Programın ayarlar menüsü altında Türkçe dil desteğini de sunuyor olması programın artı yönlerinden.

İndirme Sayfası (tamindir.com)

Adobe tarafından yazılımcılar için geliştirilmiş Brackets, özellikle arayüz geliştiricileri için faydalı olabilecek açık kaynak kodlu bir kod editörüdür.

Öncelikli olarak HTML, CSS ve JavaScript dillerine odaklanmış olan uygulama sayesinde Photoshop başta olmak üzere diğer Adobe ürünleriyle entegre bir şekilde çalışılabildiği gibi tasarlanan internet sitelerinin kodlamaları yapılabiliyor. Sade bir arayüzle gelen uygulama API entegrasyonuna da sahip.

Git ve JSHint entegrasyonuna sahip olan Brackets, ayrıca farklı eklentilerle geliştirilebiliyor. Uygulama üzerinden Git eklentisi ile doğrudan Git projelerine bağlanılabiliyor.

Ayrıca PSD entegrasyonu bulunan uygulama, PSD içerisinde kullanılan renkleri ve fontları doğrudan geliştiriciye göstererek CSS oluşturmada büyük kolaylık sağlıyor.

Tamamen ücretsiz olarak sunulan Brackets uygulamasını sitemiz üzerinden indirebilirsiniz.

İndirme Sayfası (indir.com)
Bu program şu arama sonuçlarında listelendi;