Discord

Mac Için Grup Sohbet Ve Anlık Mesajlaşma Programı

Platform: Mac
Lisans: Ücretsiz
Dil: İngilizce
tamindir.com

Discord eğer online oyunlar oynuyorsanız size benzerlerine göre büyük avantajlar sunacak bir anlık mesajlaşma ve sesli sohbet programı.

Mac işletim sistemini kullanan bilgisayarlarınıza tamamen ücretsiz olarak indirip faydalanabileceğiniz Discord temelde bir oyuncunun bütün ihtiyaçlarını karşılayabilecek şekilde hazırlanmış, grup sohbet imkanlarıyla benzer yazılımların eksiklerini hissettirmeyen bir program. Oyuncuların iletişim kurmak için yayın olarak tercih ettikleri Teamspeak'te oyuncular bir kanal açmak ve kullanmak için belli bir sunucu kirası ödemek zorundalar. Fakat Discord oyuncuları bu ödeme yapma zorunluluğundan kurtarıyor ve tamamen ücretsiz olarak kanal açma ve kullanma imkanı veriyor. Ayrıca açtığınız kanalın izinlerini de yönetebiliyorsunuz.

Discord modern bir arayüze sahip. Bu arayüzde sesli konuşma ve anlık mesajlaşma kanallarını ayrı ayrı gruplayabilirsiniz. Programın anlık mesajlaşma arayüzü de bu modern tasarımla uygun olarak resim göndermeyi, link paylaşmayı, hashtag paylaşmayı mümkün kılıyor. GIF animasyonları paylaşarak sohbet penceresine renk katabiliyorsunuz.

Discord oyun performansınızı düşürmemek adına düşük sistem yükü oluşturacak şekilde tasarlanmış. Programın bu yönü de onu Skype gibi alternatiflere göre daha başarılı bir çözüm yapıyor. Programın mobil versiyonları da mevcut:

İndir15 MB

Discord Android Android için Grup Sohbet Uygulaması

İndir8.7 MB

Discord iOS iPhone ve iPad için Yazışma ve Sesli Sohbet Uygulaması

İndirme Sayfası (tamindir.com)
Bu program şu arama sonuçlarında listelendi;