Google Web Designer

Mac için Web Tasarım Programı

Platform: Mac
Lisans: Ücretsiz
Dil: Türkçe, İngilizce
Üretici: Google
tamindir.com indir.com

Google Web Designer, kullanıcıların kendi reklam kampanyalarını, animasyonlarını, grafiklerini ve web tasarımlarını hazırlayabilmeleri için Google tarafından geliştirilen web tasarım aracıdır.

Google'ın özellikle reklam verenleri hedefleyerek piyasaya sürdüğü HTML 5 tabanlı Google Web Designer tasarım aracı, kullanıcıların kolayca hareketli animasyonlar ve reklam birimleri gibi çevrimiçi içerikleri hazırlamalarına olanak sunuyor.

CSS ve JavaScript noktasında farklı deneyimlere sahip olan kullanıcılara kod veya grafiksel animasyonlar oluşturma imkanı da sunan yazılım, özellikle GIF animasyonlar oluşturmayı ve paylaşmayı seven kullanıcıların çok hoşuna gidecektir.

Web Designer'ın Google'a göre en büyük avantajı reklamcılık sektöründe karışıklığa yol açan farklı platform, çeşitli cihazlar, ekran boyutları ve diğer faktörlerin önüne geçecek olması. Özellikle mobil geliştiriciler için birçok seçenek sunmakta olan yazılım, yakın zaman içerisinde birçok geliştiricinin ve web tasarımcısının en büyük yardımcılarından biri olacağa benziyor.

Profesyonel bir web tasarım aracı olarak nitelendirebileceğimiz Google Web Designer'ın en güzel özelliklerinden bir tanesi de farklı içerikler üretmek isteyen kullanıcıların yüksek seviyede tasarım veya kodlama bilgisine ihtiyaç duymaması. Bu sayede geniş bir kullanıcı kitlesine hitap edecek olan programın yakın zamanda çok popüler olacağını söyleyebilirim.

Google Web Designer, katmanlı tasarım yapısı sayesinde PhotoShop ve alternatif tasarım programlarının sunduğu birçok özelliği kullanıcılarına sunuyor. Özellikle ücretsiz ve profesyonel bir web tasarım aracına ihtiyaç duyan kullanıcıların Google Web Designer'ı mutlaka denemesini öneriyorum.

İndirme Sayfası (tamindir.com)

Mobil reklam geliştiricileri ve grafik tasarımcılar için tamamen ücretsiz olarak yayınlanan Google Web Designer yazılımını Mac işletim sistemine sahip bilgisayarınızda kullanabilirsiniz.

CSS ve JavaScript noktasında farklı bir deneyim yaşamak isteyen ya da bu deneyime sahip olan kullanıcıların kod ve grafiksel animasyonları oluşturabilecekleri Google Web Designer ile mobil reklamcılık alanında sık kullanılan animasyonlu reklamlar üretebilirsiniz. Profesyonel kalitede tasarım araçlarını da kullanıcılarına sunan yazılım yüksek seviyede kodlama ya da grafik tasarım bilgisi gerekmeden tasarımlarınızı oluşturmanıza da imkan tanımaktadır.

HTML5 teknolojisi ile son derece profesyonel tasarımlar geliştirmenize yardımcı olacak olan Google Web Designer' de bulunan çizim araçları sayesinde 3 boyutlu nesneleri kullanarak içerik oluşturabilir, metinleri 3 boyutlu hale getirerek görsel anlamda sayfalarınızı daha etkili olacak reklamları  oluşturabilirsiniz. 

Ayrıca yazılımda bulunan zaman çizelgesini kullanarak nesnelere animasyonlar uygulayabilir, resim galerileri, reklam ağ araçları, videolar gibi bileşenleri ekleyerek içerik kütüphaneleri oluşturabilirsiniz. Program ile oluşturduğunuz içerikleri ise doğrudan DoubleClick ve AdMob gibi kampanyalara da ekleyebilirsiniz.

İndirme Sayfası (indir.com)
Bu program şu arama sonuçlarında listelendi;