Pencil2D

Çizim Programı

Platform: Mac
Lisans: Ücretsiz
Dil: İngilizce
Üretici: Pencil2D
tamindir.com indir.com

Pencil2D, Windows, Mac ve Linux kullanıcılarının animasyon ve çizim yapabilmesini sağlayan başarılı ve tamamen ücretsiz bir program. Doğru ellere geçtiğinde oldukça kullanışlı bir program olan Pencil2D, Pencil Animation programının devamı olarak geeliştiriliyor.

Açık kaynak kodlu ve ücretsiz olarak sunulan programın istediğiniz sürümünü indirerek kullanmaya başlayabilirsiniz. Karikatür çizimleri için gerekli olan vektör ve bitmap grafiklerini kullanarak çizim yapma olanağı sunan program sayesinde çizim işlerinii profesyonel olarak yapabiliyorsunuz.

Henüz beta yani test aşamasında olan program düzenli olarak geliştirilip güncellenmeye devam ediliyor. 0.5.4 beta sürümünü mac'lerinize indirerek programı kullanabilirsiniz.

İndirme Sayfası (tamindir.com)

Pencil2D yazılımı ile Mac işletim sistemine sahip bilgisayarlarınız üzerinde karikatür çizimleri yaparak kendi animasyonlarınızı oluşturabilirsiniz.

Açık kaynak kodlu olarak kullanıcısıyla buluşan yazılıma dilerseniz side eklemeler yapabilir veya beğenmediğiniz taraflarını değiştirebilirsiniz. Oldukça sade ve şık bir arayüz ile karşımıza çıkan Pencil2D'e karikatür çizimleri yaparken ihtiyacınız olabilecek tüm araçlara kolayca erişebilirsiniz.

Ayrıca karikatür çizimleri için gerekli olan vektör ve bitmap grafiklerini kullanarak çizim yapma olanağı sunan yazılım sayesinde profesyonel karikatür çizimleri yapabilirsiniz.

İndirme Sayfası (indir.com)
Bu program şu arama sonuçlarında listelendi;