Publisher Lite

Mac İçin Basım Yayın Tasarımı Uygulaması

Platform: Mac
Lisans: Ücretsiz
Dil: İngilizce
tamindir.com indir.com

Gazete, dergi formatında sayfalar hazırlamak isteyen Mac kullanıcıları, artık karmaşık ve pahalı basım-yayın uygulamalarına para vermek zorunda değiller. Zira bu işi gerçekleştirebilmek için hazırlanmış Publisher Lite uygulaması sayesinde hiç zorlanmadan basılı formatlara uygun bir şekilde kendi içeriklerinizi tasarlayabilir, basıma hazır hale getirebilirsiniz.

Uygulama ile gazetelerden tutun da kartvizitlere ve broşürlere kadar neredeyse hazırlanamayan hiç bir şey yok. İçerisinde yer alan onlarca farklı profesyonel şablon sayesinde tasarım işlerinizin oldukça kolaylaşacağını söyleyebilirim.

Şablonların yanında, uygulamaya dahil olan resimler, arkaplanlar ve diğer güzelleştirici araçlar sayesinde tasarımlarınızın hepsinin kolayca birbirlerinden farklı olmasını sağlayabilirsiniz. Hem yatay hem de dikey tasarımlara olanak veren uygulama, böylece istediğiniz görünüme kolayca erişilmesine yardımcı oluyor.

Döndürme, kopyalama, kesme, yapıştırma gibi temel işlemlerin hepsine destek veren uygulamada, geri alma seçeneği de bulunuyor. Tabii ki tasarımı yakından ve uzaktan görme, ters döndürme ve diğer tasarım araçları da eksiksiz bir şekilde yerini almış.

Tasarımınız tamamlandıktan sonra popüler tüm resim ve döküman formatlarında paylaşabilir, dilerseniz sosyal ağlar ve resim paylaşma servisleri üzerinden diğerleriyle de paylaşabilirsiniz. Eğer basım işleri için ücretsiz bir tasarım aracı arayışındaysanız kesinlikle göz atmadan geçmemenizi öneriyorum.

İndirme Sayfası (tamindir.com)

Mac kullanıcıları için özel olarak tasarlanmış ve kolay bir kullanıma sahip olan Publisher Lite, gazete ve dergi formatında sayfalar hazırlamanızı sağlayan bir grafik uygulamasıdır.

Uygulama sayesinde hiç zorlanmadan basılı formatlara uygun bir şekilde gazete veya dergi sayfaları hazırlayabilir, kendi özel içeriklerinizi tasarlayabilir ve basıma hazır halde kayıt edebilirsiniz.

Kartvizit, broşür gibi ihtiyaçlarınız içinde kullanabileceğiniz uygulama içerisinde yüzlerce hazır şablonu da bulunduruyor. Şablonların yanı sıra uygulamada resimler, arka planlar ve diğer basılı medya araçlarını da bulabilirsiniz.

Hem yatay hem de dikey tasarım imkanı sağlayan Publisher Lite ayrıca döndürme, kopyalama ve kesme gibi işlemleri de kolaylıkla yerine getirebiliyor.

Uygulama ile tasarımlarınızı tamamladıktan sonra tasarımlarınızı dilediğiniz formatta kayıt ederek sosyal ağlarda ya da resim paylaşma servislerinde paylaşabilirsiniz.

İndirme Sayfası (indir.com)
Bu program şu arama sonuçlarında listelendi;