Texts

Mac İçin Ücretsiz Yazı Yazma ve Metin Editörü Program

Platform: Mac
Lisans: Ücretsiz
Dil: İngilizce
tamindir.com indir.com

Mac OS X işletim sistemli bilgisayarlar için hazırlanan bu ücretsiz yazı yazma uygulaması, yani metin editörü Texts sayesinde karmaşık, kullanımı zor ve yer kaplayan yazı programları yerine hem gelişmiş özelliklere sahip hem de basitliği sayesinde kolay kullanılan bir metin yazma programına merhaba diyebilirsiniz.

Programı kullanırken yazılarınızı çeşitli HTML kodları ile süsleyebilmeniz nedeniyle elde edilen çıktılar çok daha net ve formüller, tasarımlar, farklı biçimlendirmelere uygun hale geliyor. Aynı zamanda HTML kullanmanıza rağmen belgeleriniz RTF formatında da kaydedilebiliyor ve böylece diğer yazı editörlerinde açmak mümkün hale geliyor.

Tabii ki HTML formatında da dosya kaydedebilen program bunu yanında TeX ve Pdf dosyalarını da destekliyor. Unicode formatlaması sayesinde hangi dilde yazı yazarsanız yazın sorun olmadan belgelerinizi saklayabilir ve daha sonra açabilirsiniz.

Üçüncü parti programlar içerisinden kopyaladığınız ve Texts'e yapıştırdığınız yazılar da formatlarını kaybetmiyorlar ve başarı ile aktarılabiliyorlar. Eğer akademik veya mühendislik çalışmaları yapıyorsanız bu yazı editörünü size şiddetle öneririm.

İndirme Sayfası (tamindir.com)
Mac işletim sistemine sahip bilgisayar kullanıcılarının tercih edebilecekleri Texts programı, gelişmiş özelliklere sahip ücretsiz bir metin editörüdür.
Kullanıcı dostu arayüzü sayesinde kolay bir kullanıma sahip olan yazılım ile yazılarınızı yazarken programda bulunan çeşitli HTML kodlarını kullanarak metin içeriklerini süsleyebilir, formüller, tasarımlar ve farklı biçimlendirmeler ile uygun hale getirebilirsiniz. Ayrıca HTML kullanmanıza rağmen metin belgelerinizi RTF formatında kayıt edebilir ve farklı bir metin editöründe açılabilir halde saklayabilirsiniz. 
TeX ve Pdf gibi dosya biçimlerini de destekleyen yazılım, Unicode formatlaması sayesinde de metinlerinizi hangi dilde yazarsanız yazın hiç bir sorun yaşatmadan saklayabilmenizi ve daha sonra açabilmenizi mümkün hale getirmektedir.
İndirme Sayfası (indir.com)