The Unarchiver

Mac için Dosya Sıkıştırma Uygulaması

Platform: Mac
Lisans: Ücretsiz
Dil: İngilizce
Üretici: Dag Agren
tamindir.com indir.com

The Unarchiver uygulaması Mac bilgisayar sahiplerinin kullanabilecekleri bir sıkıştırılmış dosya açma ve dosya sıkıştırma uygulaması. Uygulamanın desteklediği dosya formatları arasında zip, rar, 7zip, tar, gzip, bzip2 gibi oldukça popüler formatlar yer alıyor ve buna ek olarak geçmişte kullanılmış olan pek çok sıkıştırılmış dosya formatı da program tarafından açılabilir durumda.

Bunların yanında ISO ve BIN dosyaları ile .exe uzantılı Windows kurulum dosyalarını da açma yeteneğine sahip olan The Unarchiver böylece tüm ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek ücretsiz ve tam teşekküllü bir uygulama haline geliyor.

Farklı dillere sahip olan bilgisayarlardaki o dile ait harfleri de tanıyabilen program böylece garip dosya adlarından dolayı açılmayan sıkıştırılmış arşivlere karşı da başarılı bir alternatif. Her ne kadar direkt olarak arşiv içeriklerini incelemenize olanak vermese de arşivleri klasörlere çıkarmak için ideal bir uygulama.

İndirme Sayfası (tamindir.com)
Sıkıştırılmış arşivlerin açılması konusunda ücretsiz, basit ve hızlı bir program olması sebebiyle beklentileri en iyi karşılayan program The Unarchiver Mac uygulaması olarak karşınızda.
Uygulama oldukça kolay çalışıyor. 3 adım ile herhangi bir sıkıştırılmış dosyayı açabilirsiniz. Acrhive Formats sekmesi altında hangi tip dosyaları açabileceğiniz yazılmış. Zip, RAR, 7-Zip, Tar, Gzip ve Bzip2 gibi birçok formatta dosya için kullanabilirsiniz. Hatta  LZH, ARJ ve ARC gibi birçok eski formattan ISO ve BIN gibi disk görüntülerine kadar listeyi uzatabiliriz. 
The Unarchiver, sıkıştırılmış arşivleri açmak için kullanılabilecek basit ve kolay bir program. Fakat sadece arşiv açmak kullanabildiğiniz uygulamada yeniden bir şıkıştırma gerçekleştiremiyorsunuz.
İndirme Sayfası (indir.com)
Bu program şu arama sonuçlarında listelendi;